Range Bars + EA

Zgodnie z zapowiedziami, dla subskrybentów strategii RBS wrzucam na ich stronę Experta który może pomóc w grze na range barach.
Szerszy opis wraz z nagraniem wideo jest dostępny dla subskrybentów, natomiast tutaj powiem ogólnikowo co EA potrafi.

Z pewnością nie jest to automat typu set and forget, czyli nie pownniśmy go zostawiać bez nadzoru jeżeli nie chcemy niespodzianki finansowej w negatywnym sensie 🙂
Jeżeli pamiętacie nagranie o RBS ze „strzałkami”, to to EA zawiera transakcje na takich strzałkach, czyli przecięciu ustawionych odpowiednio średnich. Dodatkowo Expert może zawierać transakcje z zastosowaniem filtra w postaci średniej. Np: expert kupuje tylko na sygnałach ponad określoną średnią, lub pod nią będzie sprzedawał. Można też ustawić MM czyli ekspert otwiera tylko pozycje określone procentowo od depozytu lub na stałe w pipsach. Oczywiście zawiera funkcje trailing stop, break even, take profit, i kilka innych mniej lub bardziej amazingowych.

Automat najlepiej się sprawuje jeżeli włączamy go w określonych sytuacjach, np: korekty w trendzie, jeżeli cena ma wyraźny trend, puszczamy EA zeby zawierał transakcje tylko zgodne z kierunkiem trendu, opcjonalnie można włączać zamknięcie pozycji na przeciwnym sygnale. Zalecam zdecydowanie najpierw przećwiczenie experta na rachunku demo!

 

EDIT: Do sekcji RBS dodany film instruktażowy dla EA.

EDIT2: Nowe EA wrzucone dzisiaj 22 lutego o 18, kto pobrał wcześniej proszę pobrać nowe EA oraz zobaczyć nowe wideo z działającym expertem.

49 Responses to "Range Bars + EA"
 1. EA działa? Bo u mnie na Armadzie nie otwiera pozycji :-(, niby wszystko jest poustawiane ok, a nie działa….

  • Spróbuj bez filtr time, wyłącz czyli wpisz tam -1. Ewentualnie jak nie grasz u brokera ECN/STP to wyłącz tą funkcję wpisując „false”.

 2. Czy mógłby Pan udostępnić wskaźnik do strzałek, ale bez alarmu? To wyskakujące okienko jest okropne. Na filmiku jest bez alarmu, a w paczce z RBS była wersja z alarmem.

 3. Wrzuciłem dzisiaj o 18 nową wersję EA taką jak na nagraniu, proszę pobrać i zainstalować ponownie. Film był nagrany na platformie FxPro, zaraz dogram wideo na Armadzie.
  W paczce jest też MaCrossover bez alarmu.

 4. witam sprawdzałem to EA na testerze i działa bez problemu , więc normalnie też powinno działać bez problemu

 5. Witam serdecznie mi na Armadzie EA otwiera pozycje ale mam pytanie , jeżeli warunki są spełnione i np 1 strzałka pokazała mi się po zamknięciu świecy 3 pipsowej w dół i otwarło się zlecenie a potem idzie cena np o świece w górę a następnie znowu idzie w dół i pojawia się strzałka w dół to automat powinie otworzyć kolejne zlecenie na sell prawda , bo miałem taką sytuacje i mi tego nie zrobił hmmm i sam nie wiem już jak to jest

  pozdr

 6. z tego co widzę to EA otwiera tylko 1 pozycję w danym kierunku , jeżeli sygnał do wejścia pojawił się np pod średnią z filtra i włączy się pozycja na sell to to EA nie włączy kolejnego sygnału który się pojawi na sell dopuki otwartej pozycji nie zamknie dlaczego nie otwiera kolejnych pozycji ? a może coś trzeba ustawić w EA

   • Panie Henryku a może mi Pan podpowiedzieć w którym miejscu w kodzie trzeba coś zmienić by otwierało po każdym sygnale albo umieścić wybór w ustawieniach EA dzięki pozdr

  • Czy działa Ci już opcja zamykania pozycji w chwili pojawienia się przeciwnej strzałki (po zaznaczeniu TRUE w pozycji close opossite)?
   Mi (mimo takich ustawień) niestety nie:-(

   Pzdr

   • Ta opcja działa przy wyłączonym filtrze średniej, jednak po zamknięciu otwiera pozycję przeciwną.

 7. Co ty na to Henryku aby uruchomić kanał RBS na Skype celem wymiany uwag i doświadczeń, plus zamknięty blog do własnych zagrań, działa to tak że wysyłając maila na adres bloga jest on publikowany.
  Oczywiście tylko dla chętnych i nabywców strategii RBS.
  Pozdrawiam Sławek.

  • Nie widzę przeszkód. Jednak żeby to wprowadzić w życie przydałoby się forum gdzie każda strategia miałaby swoje miejsce.
   Pomyślimy.

 8. Uważam bardzo fajny pomysł z tym RBS’owym kanałem na Skype i blogiem. Szczerze zachęcam by stworzyć takie miejsce.
  Pozdrawiam

 9. Myślałem o pokoju cały czas otwartym dla nabywców strategii RBS, sprawdziłem możliwości Skype, niestety pokój jest ograniczony do 10 osób i działa na zasadzie takiej że „osoba prowadząca” dołącza pukające osoby do spotkania bądź dzwoni do tych osób i dołącza do pokoju, może ktoś z Was zna inny program z takim otwartym pokojem do rozmowy „na żywo”, ja znam taki program na androidzie np.: „cb chat” no ale to android 🙁 Jeśli chodzi o blog, to blogspot.com ma takie możliwości o jakich pisałem, z publikacją za pomocą maila i ograniczeniem dostępu dla „wybrańców” 🙂 pozdrawiam serdecznie Sławek.

 10. Jutro świeża kawa i zapowiedź nowego EA dla RB 🙂
  Dotychczasowe EA zostanie poprawione, dodana będzie opcja otwierania pozycji zgodnej z kierunkiem po każdym sygnale (każdy dobry sygnał to nowa pozycja) oraz zamykanie na sygnale przeciwnym (close opossite).

  • Dziękujemy za dalsze udoskonalania RBS EA.

   Nawiązując do ostatniego komentarza Henryka oraz wątku Marcina dot. otwierania pozycji po każdym sygnale (strzałka się pojawia, potem znika i za chwilę znowu się pojawia w tym samym kierunku).

   Jeśli EA będzie otwierać nową pozycję po każdym takim sygnale (a przecież jak wiemy pojawianie się i znikanie strzałki świadczy o niepewności co do ostatecznego kierunku ruchu) to automatycznie powiększamy ryzyko dokładając pozycję w niepewnym momencie.

   Więc może żeby zadowolić wszystkich 🙂 udałoby się dodać w kodzie EA opcję „multiple positions” (pozwól na wiele pozycji) 1 – tak, 0 – nie. I działanie byłoby takie, że jednym EA otwierałaby kilka pozycji po każdym dobrym sygnale w danym kierunku, a drugim otwierałaby tylko jedną.

   Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 11. Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć ?
  Mam zapuszczone lvoe i następnie chcialem EA na innym profilu .
  I niestety nie dziala mi EA . Robiłem różne myki ale nie wiem gdzie ,, pies pogrzebany ,,. A może gryzą się 2 strategie ?
  pzdr.

  • Kris, miałem ten sam problem i nie jest On do rozwiązania w 100% tak byś był w pełni zadowolony. Sam próbowałem handlować przy pomocy automatu EA na RBS’ach niższego rzędu natomiast Lvoe zapuszczałem na innym RBSowym wykresie tej samej pary walutowej i niestety gryzło się to wzajemnie. (Skakały SL i TP co chwilę itd). Jedyny pomysł i sugestia do której doszedłem dzięki Henrykowi (ukłony!:-) jest taki, by z EA usunąć wszelkie poziomy SL, TP, Breakeven itd. i wykorzystywać go tylko do otwierania pozycji natomiast odpowiednio skonfigurowanym Lvoe prowadzić sobie pozycję wedle własnych założeń.
   Mam nadzieję, że chodź odrobinę pomogłem.

   POZDRAWIAM WSZYSTKICH TUTEJSZYCH:-)))

 12. Witam Panie Henryku ja mam pytanko co do tego nowego EA które działa bez strzałek tylko na samych RB , na jakiej zasadzie to działa i czy może go Pan dla subskrybentów udostępnić wcześniej

  pozdr

 13. Seweryn
  Zgadza się. Ja w jednym oknie na RB2 mam ustawione EA z jakimś tam SL i TP a w oknie RB3 mam skonfigurowanego Lvoe i chodzi jak malina.

 14. Propozycja dla osób zainteresowanych wymianą informacji na temat RBS do zamieszczenia tutaj swoich loginów Skype, celem wymiany doświadczeń, wiadomo że każdy z nas i tak całą pracę ze strategią musi wykonać sam, ale czasami takie spotkania mogą być świetną inspiracją. Henryk mógłby umieścić listę loginów w strefie MEMBERS RBS, w ten sposób osoby zainteresowane kontaktem miały by możliwość porozmawiać. Mój Skype: sp2xdq

 15. Witam. W wolnych chwilach testuję EA na koncie demo. Jak na razie bez większego powodzenia. Czy może ktoś podpowiedzieć, na które ustawienia zwrócić szczególną uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *